SOFTWARE - PRINTEN - 10.02.2011

Hoe kunt u een affiche printen?

Groot formaat. Een normale printer is gemaakt voor het afdrukken van A4’tjes, maar soms heeft u nood aan een groter formaat. Denk maar aan publiciteit voor in uw zaak of affiches voor het jaar­lijkse bedrijfsfeest. In zowat elk grafisch programma of in PowerPoint kunt u de lay-out van uw ontwerp verdelen over meerdere pagina’s, maar het printen ervan ligt niet voor de hand. Gelukkig bestaan er programma’s die een afdruk verdelen over meerdere pagina’s.

PosteRazor (http://posterazor.sourceforge.net) is er zo één. Na de instal­latie opent u het af te drukken bestand (Input Image - de meeste grafische formaten worden ondersteund). Via Paper size selecteert u het standaard papierformaat van uw printer (meestal A4) en geeft u aan of er staand of liggend geprint moet worden. U kunt ook de Borders aan de buitenkant instellen en vooral handig is dat u een Overlapping Size kunt opgeven: er wordt dan steeds een extra stukje afgedrukt op de afzonderlijke pagina’s, wat het gemakkelijker maakt om ze achteraf mooi in elkaar te puzzelen. Daarna kunt u via Image Size nog het aantal betrokken pagina’s aanpassen. Het resultaat wordt bewaard als een ‘multipage pdf’, die u daarna print via de vertrouwde Adobe Reader. Er rest u alleen nog de stukken aan elkaar te plakken.

Online. Wilt u geen specifieke software installeren? Probeer dan eens een online tool zoals PicSlice (http://www.picslice.com - gebruik de optie Slice Picture) of Block Posters (http://www.blockposters.com). Die werken gemakkelijk en snel, maar de opties zijn wel wat beperkter dan die van PosteRazor.

Gebruik PosteRazor om een groot grafisch bestand gemakkelijk af te drukken over verschillende pagina’s.

Contactgegevens

Indicator BV | Schootense Dreef 31 | Postbus 794 | 5700 AT Helmond

Tel.: 0492 - 59 31 31 | Fax: 040 - 711 17 00

klantenservice@indicator.nl | www.indicator.nl

 

KvK-nummer: 17085336 | Btw-nummer: NL-803026468B01