Buur van bedrijfspand teruggefloten
Lichtinval in bedrijfsruimte. Een eigenaar van een bedrijfspand heeft in een verder blinde muur die grenst aan het perceel van de buurman, een raam geplaatst met ondoorzichtig glas. Het raam dient voor de noodzakelijke lichtinval in de bedrijfsruimte. Zijn buurman is het daar niet mee eens en plaatst op zijn eigen grond vlak voor het raam een groot houten bord. Hiermee wordt de lichtinval tot een minimum beperkt.
Buurman door rechter teruggefloten. De boze buurman wordt door de rechter teruggefloten. Weliswaar heeft iedere eigenaar van een perceel de bevoegdheid om op zijn eigen grond te doen en te laten wat hij wil en dus ook een bord te plaatsen, maar als dit alleen maar wordt gedaan om bewust de buurman te hinderen zonder dat hij daar zelf beter van wordt, is er sprake van misbruik van bevoegdheid.
Oordeel rechter. De rechter oordeelt dus dat het bord onmiddellijk weg moet op straffe van het verbeuren van een dwangsom van € 1.500,- per dag voor iedere dag dat de buurman daarmee in verzuim is.