Efficiënt documenten beheren met GoodReader
GoodReader ( http://www.goodreader.com – € 4,99) is ideaal als iBooks-vervanger. Het geeft pdf-bestanden beter en sneller weer, u kunt er ook Office-bestanden (Word, PowerPoint en Excel) mee bekijken en tekstbestanden, webpagina’s, beelden en zelfs zip- of rar-bestanden mee openen. Dat laatste kan niet met de standaardapps in iOS.
Aan de slag
Bekijkt u een pdf of een ander ondersteund bestand in Safari, een andere browser of een e-mail, dan kunt u die gemakkelijk openen ( Open met… als u ergens in het document tikt) in GoodReader. GoodReader kopieert het bestand naar de eigen bibliotheek, zodat het daar altijd blijft staan. Klikt u op de tab Manage Files , dan kunt u bestanden wissen, mappen aanmaken, bestanden herbenoemen, e-mailen, verplaatsen tussen mappen en een ‘ster’ geven (die bestanden vindt u dan snel terug in het tabblad Starred ). Tip. U kunt ook een map beschermen met een wachtwoord door op Protect te klikken. Via Settings ; Security settings kunt u ook Touch ID activeren om bestanden of mappen met een vingerafdruk te openen, als uw apparaat dit kan. Wilt u dat alle bestanden beschermd worden, selecteer dan Ask password on startup en eventueel Allow Touch ID.
GoodReader houdt alle bestanden actief in tabs. Die bekijkt u door op Back to Reading te klikken. Bestanden die u niet meer aan het lezen bent, sluit u het best af: klik op de x in het tabblad.
Importeren en synchroniseren
De kracht van GoodReader schuilt achter de knop Connect . Klikt u op Add naast Connect to servers , dan kunt u GoodReader met uw netwerk of de cloud verbinden. Zo worden Dropbox, OneDrive, Google Drive, Box en SugarSync ondersteund. Zodra het account opgezet is, kunt u met GoodReader rechtstreeks bestanden bekijken op uw cloudopslag én er bestanden naartoe kopiëren.
Werkt u met grote bestanden of met een zeer uitgebreide bibliotheek, dan kan lokaal synchroniseren nuttig zijn. Maak daarvoor een gedeelde map aan op uw computer en geef die de nodige rechten ( Eigenschappen ; Delen ). Vervolgens klikt u in GoodReader op SMB Server en geeft u mapnaam, gebruikersnaam en wachtwoord in (het vakje Workstation laat u leeg). Bij Sync parameters raden we u aan om zowel Delete local files als Delete remote files aan te vinken. Zo blijft de map perfect synchroon: verwijdert u bestanden op de iPad, dan worden ze ook op uw pc verwijderd (en omgekeerd). Tip. Vinkt u Download only sync aan, dan wordt er nooit een bestand op uw pc verwijderd, maar wordt er alleen gekopieerd naar uw iDevice.
Onder Remote Sync vindt u nu de synchronisatie-instellingen. Klik op het icoontje met de twee pijltjes om de map te synchroniseren.
Tip 1. U kunt zo meerdere mappen synchroniseren en ook verschillende types (bv. een Dropbox-map, een map op uw pc en een OneDrive-map). Met de functie Mail Server (onder Connect to Servers ; Add ) kunt u een e-mailaccount toevoegen. Alle compatibele attachments worden dan automatisch (bij elke sync) naar uw GoodReader gekopieerd.
Tip 2. Wilt u niet handmatig moeten syncen, klik dan op Settings ; Auto Sync en zet Scheduled Sync aan.