Digitaal bezwaar maken vanaf begin 2025
Digitaal bezwaar De verwachting is dat het halverwege het eerste kwartaal van 2025 mogelijk is om digitaal bezwaar te maken. De Belastingdienst heeft hiervoor samengewerkt met koepelorganisaties en softwareontwikkelaars. Ook is het nog steeds mogelijk om via de post een bezwaarschrift in te dienen.
Eigen software Nadat de softwareleverancier deze functionaliteit beschikbaar heeft gesteld, kan voor de bezwaarschriften van klanten gebruik worden gemaakt van de administratiesoftware. De fiscaal dienstverlener dient hiervoor in het bezit te zijn van een PKI-overheidscertificaat. Het bezwaar komt rechtstreeks binnen bij de Belastingdienst. De indiener van het bezwaar krijgt digitaal een rechtsgeldige ontvangstbevestiging. Het vervolg van het bezwaarproces verloopt zoals het nu ook gaat, namelijk op papier. Het is wel de bedoeling dat in de toekomst het vervolg van het bezwaarproces ook digitaal gaat verlopen en dat de status wordt bijgehouden.
bz-advies
Maak per aanslag of beschikking bezwaar! Bezwaar maken tegen meer dan één aanslag of beschikking tegelijk kan niet. In het bezwaar tegen een aanslag kan ook bezwaar worden gemaakt tegen belastingrente of boetes die op de aanslag staan.
Bijlagen Het is mogelijk om bijlagen mee te sturen met het bezwaar. Het bezwaar en de bijlagen mogen samen maximaal 15 MB zijn.