Stemrecht- en winstrechtloze BV-aandelen
Nieuwe mogelijkheden van flex-BV. Sinds de invoering van de flex-BV per 1 oktober 2012 is het mogelijk om het aandelenkapitaal van een BV te verdelen in stemrecht- en winstrechtloze aandelen:
- houders van stemrechtloze aandelen hebben wél recht op een dividenduitkering, maar géén stemrecht in de vergadering van aandeelhouders;
- houders van winstrechtloze aandelen hebben wél stemrecht in de vergadering van aandeelhouders maar géén recht op een dividenduitkering.
Bedrijfsopvolging makkelijker via bouw-BV. Wilt u als bouwondernemer uittreden uit uw BV, dan kunt u de aandelen waaraan winstrechten zitten, geheel of deels overdragen aan uw bedrijfsopvolger. De winst komt aldus voor het grootste deel bij uw bedrijfsopvolger. Zolang u als uittredende bouwondernemer zelf de meeste aandelen houdt waaraan stemrechten zitten, houdt u de zeggenschap over de bouwonderneming. Via een stapsgewijze overdracht van de aandelen waaraan de stemrechten zitten, kunt u later ook die zeggenschap overdragen.
Statuten. Om dit te kunnen gebruiken, zal de verdeling van aandelen in stemrecht- en winstrechtloze aandelen moeten worden opgenomen in de statuten van de BV. Voor ‘oude’ BV’s van vóór 1 oktober 2012 zullen dan ook de statuten via uw notaris moeten worden gewijzigd.